Irisdiagnostika
Irisdiagnostika
Príroda nás obdarila najdokonalejším diagnostickým nástrojom, aký si len súčasná veda dokáže predstaviť. Oko je najkomplexnejšia štruktúra ľudského organizmu. Neexistujú dve oči celkom rovnaké, sú špecifické ako otlačky prstov.
Irisdiagnostika, teda diagnostika z očnej dúhovky, zorničky a bielka, je bezpečný, neinvazívny a veľmi pohodlný spôsob, ako celostne zdiagnostikovať zdravotný stav. Prípady z praxe nájdete tu.
Je ideálna na detekovanie zdravotných problémov v ranom štádiu. Navyše, farba a štruktúra dúhovky jedinca odráža unikátne rodové dedičstvo, minimálne tri alebo aj viacej generácií jeho predkov.
Oko je cez optický nerv spojené s mozgom. Zatiaľ čo vizuálne informácie z vonku idú do mozgu, informácie z celého tela prúdia v tom istom čase z mozgu do oka. Teda všetko, čo mozog zaznamená, sa ihneď zobrazí v oku. Rozoznávame znaky vrodené, ktoré poukazujú na genetické predispozície - pozitívne aj negatívne stavy a vlastnosti; a znaky získané, ktoré sa vytvárajú v priebehu života.
Zreteľne hovoria o oslabeniach funkcií, zápalových procesoch, degeneratívnych zmenách, o chemizme tela, o stresovej záťaži... často odhalia veci, o ktorých nemáme ani tušenia. Vedieť o svojich slabých miestach sa môže v budúcnosti veľmi oplatiť.
Ochorenia
Nededíme choroby, iba oslabenia orgánov alebo telesných sústav, ktoré v spojení s inými vplyvmi môžu viesť k chorobe. Ak pochopíme tieto súvislosti, môžeme veľmi účinne chorobám predchádzať.
Ideálne by bolo skontrolovať oči malých detí, ktoré už majú všetky genetické prednosti a oslabenia v oku viditeľné. Vedelo by sa, na čo si dať pozor, a tým im uľahčiť budúcnosť. Alebo si všímať silných stránok a využiť ich - oko prezradí, či je jedinec predurčený viac na rozumové aktivity, alebo naopak na fyzickú odolnosť.
Telesná váha
Každý z nás má iný metabolizmus, inú schopnosť odbúravať splodiny, inú potrebu rôznych živín, inak reagujeme na záťaž. V iridológii existuje pätnásť základných telesných konštitúcií. Podľa nich sa dá určiť, aký výber stravy je vhodný. Niekto je nastavený na väčšiu spotrebu bielkovín, iný potrebuje viac uhľohydrátov... Ak sa tomu človek prispôsobí, je veľká pravdepodobnosť, že telo bude dobre zužitkovávať prijatú stravu a nebude ukladať splodiny látkovej výmeny - tuky, vodu...